Szkolenia

Zapraszamy do skorzystania z naszych szkoleń

Szkolenie - pedicure kosmetyczny
Szkolenie - pedicure kosmetyczny

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć wiedzę w zakresie wykonywania medycznego pedikiuru. Zalecamy, by były to osoby z podstawową wiedzą kosmetyczną lub kosmetologiczną, chcące rozwinąć swoje umiejętności w zakresie profesjonalnej pielęgnacji stóp.

 

Szkolenie obejmuje zarówno informacje dotyczące organizacji swojej pracy i przygotowania klienta do zabiegu, jak również samo wykonanie pedicure z uwzględnieniem właściwej techniki skracania paznokci, pracy z frezarką oraz usuwania naskórka. Uczestnicy poznają wskazania i przeciwskazania do wykonywania tego zabiegu oraz podstawowe zasady utrzymywania higieny stóp, by móc później służyć radą swoim klientom. Dodatkowo omawiane są najlepsze zestawy do pielęgnacji stóp wraz z doborem produktów do wybranych problemów.

 

 

Skontaktuj się z nami
Pedicure medyczny
Pedicure medyczny

Szkolenie na temat medycznego pedicure jest odpowiedzią na pracę z klientami o specyficznych potrzebach. Przeznaczone jest dla osób, które już mają podstawową wiedzę na temat wykonywania pedicure kosmetycznego, a chcą ją wzbogacić o występujące schorzenia i problemy pielęgnacyjne stóp.

 

W czasie kursu poruszone zostaną takie zagadnienia jak pomoc osobom ze stopą cukrzycową, problem wrastających paznokci, bolesnych zgrubień, rozpadlin skórnych i modzeli, jak również pękających pięt. Uczestnicy poznają podstawowe zasady organizowania sobie stanowiska pracy i właściwe procedury wykonywania zabiegów dla osób o specjalnych potrzebach. Omówimy zasady usuwania zrogowaceń i modzeli, rozwiązania problemów z wrastającymi paznokciami i pękającymi piętami. Przedstawimy też najlepsze produkty do pielęgnacji stóp o zwiększonych potrzebach.

 

Dzięki szkoleniu uczestnicy będą potrafili się odpowiednio zatroszczyć o stopy zmienione chorobowo lub z problemami medycznymi.

 

 

Skontaktuj się z nami
Zrogowaciały naskórek – techniki pracy z narzędziami
Zrogowaciały naskórek – techniki pracy z narzędziami

Szkolenie dotyczy hiperkeratoz (problemów z rogowaceniem skóry stóp) i obejmuje wykorzystanie narzędzi (dłuta, frezarek, skalpela itp.) przy usuwaniu zgrubiałego naskórka. Zapraszamy na nie osoby początkujące, które mają podstawową wiedzę kosmetologiczną i chcą ją poszerzyć.

 

Program szkolenia obejmuje część teoretyczną (omówienie problemów ze zgrubieniami skóry i właściwy dobór narzędzi do ich usunięcia), jak również praktyczną (praca z klientami). Dodatkowo program wzbogacono o sposoby doboru najlepszych produktów do pielęgnacji stóp z hiperkeratozami, co pozwala profesjonalnie doradzić klientom jak pielęgnować stopy i utrzymać je w dobrej kondycji.

 

 

Skontaktuj się z nami
Szkolenie z rekonstruowania płytki paznokciowej
Szkolenie z rekonstruowania płytki paznokciowej

Kurs przeznaczony dla osób z podstawową wiedzą kosmetyczną i dermatologiczną, które chcą się doskonalić w rekonstrukcji płytki paznokciowej. Zakres szkolenia obejmuje różne sposoby rekonstruowania płytki, wraz z doborem najskuteczniejszej metody oraz informacje o możliwych przeciwskazaniach do przeprowadzania takiego zabiegu. Uczestnicy dowiedzą się również jakie naturalne produkty do pielęgnacji stóp mogą być pomocne w pracy z paznokciami.

 

 

Skontaktuj się z nami
Choroby paznokci
Choroby paznokci

Kurs kompleksowo omawiający różne rodzaje chorób paznokci (o podłożu bakteryjnym i grzybicznym) wraz ze sposobami przeciwdziałania im i leczenia. W trakcie szkolenia uczestnik dowie się jak prawidłowo pobrać materiał do badań oraz jak pracować ze zmienionymi chorobowo miejscami. Przekażemy mu również wiedzę o tym jakie produkty do pielęgnacji stóp sprawdzą się w walce z grzybicą i innymi infekcjami.

Szkolenie jest przewidziane dla osób chcących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie chorób paznokci stóp.

Skontaktuj się z nami
Fundusze europejskie